امنیت

چطور به کاروانرو اعتماد کنم؟

قطعا اولین گام در استفاده از هر سرویس جدیدی اعتماد به آن سرویس می‌باشد. گروه کاروانرو برای ایجاد حس اعتماد در کاربران خود موارد زیر را در نظر دارد که بخشی هم اکنون فعال است و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بخش دیگری نیز به زودی فعال می‌گردد:

مواردی که هم‌اکنون در حال بهره‌برداری است:

۱- تائید اصالت ایمیل ثبت شده در سیستم

۲- تائید اصالت شماره تلفن همراه ثبت شده در سیستم به وسیله ارسال پیامک.

در صورت لزوم اطلاعات هویتی افراد با استفاده از شماره تلفن همراه آن‌ها قابل استعلام است.

مواردی که به زودی به سیستم اضافه خواهند شد:

۱- دریافت شماره حساب بانکی:

کاربران جهت نقل و انتقال پول ملزم به ثبت شماره حساب بانکی خود در سامانه هستند، قابل توجه است که در صورت لزوم اطلاعات هویتی افراد از طریق شماره حساب بانکی آن‌ها قابل استعلام است.

۲- ایجاد سیستم تائید هویت افراد به وسیله یکدیگر:

با استفاده از این امکان شما قادر خواهید بود تا هویت دوستان خود را تائید نمائید، تا به این وسیله شما به عنوان یک دوست مشترک، دوستان خود را به یکدیگر معرفی نموده و به این وسیله از هویت آن‌ها اطمینان حاصل نمائید.

۳- ایجاد سیستم پیگیری وضعیت مکانی و زمانی سفر:

به زودی اپلیکیشن کاروانرو جهت استفاده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت با استفاده از این اپلیکیشن این امکان وجود دارد که کلیه سفرها از نظر موقعیت مکانی و زمانی افراد با آنچه که از قبل در سیستم ثبت نموده‌اند تطابق داده شود و در صورت مشاهده موارد عدم تطابق سریعا اخطاری توسط سیستم صادر می‌گردد که توسط گروه کاروانرو مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

قابل توجه است که این گزینه به صورت منحصر به فردی فقط در صورت استفاده افراد از سیستم کاروانرو میسر است، و در سایر روش‌های مرسوم حمل و نقل مانند تاکسی‌ها و آژانس‌ها و … چنین امکانی وجود ندارد.

وجود این گزینه باعث می‌شود که سفر با کاروانرو حتی امن‌تر از حمل و نقل عمومی باشد، چرا که کلیه اطلاعات مسافرت افراد در لحظه قابل پیگیری است.

در صورتی که افراد اطلاعاتی مانند شماره تلفن همراه و شماره حساب بانکی خود را به صورت صحیح وارد ننمایند و از اطلاعات سایرین استفاده نمایند چه اتفاقی می‌افتد؟

در مورد شماره تلفن همراه باید گفت از آنجا که پیامک تائید به شماره اعلام شده از طرف فرد ارسال می‌گردد و فرد مذکور تنها در صورتی قادر به دریافت پیامک می‌باشد که گوشی و خط تلفن همراه در اختیار وی باشد، بنابراین حتی در صورتی که از خط فرد ثالثی استفاده نماید با توجه به این که امکان چنین استفاده‌ای بدون اطلاع فرد ثالث میسر نیست، آن فرد ثالث پاسخگوی سواستفاده از خط خود خواهد بود.

شماره حساب بانکی نیز جهت نقل و انتقالات مالی مورد نیاز است، و جهت افتتاح حساب بانکی اطلاعات هویتی افراد مطابق اسناد هویتی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی ثبت می‌گردد، بنابراین امکان جعل هویت میسر نیست. در صورتی هم که فرد از شماره حساب فرد ثالثی استفاده نماید به هر حال نیاز به برداشت و واریز وجه به حساب آن فرد ثالث را خواهد داشت، و این موضوع بدون اطلاع فرد ثالث انجام نخواهد شد، در نتیجه فرد ثالث پاسخگوی سو استفاده از حساب خود خواهد بود.

البته مانند هر سرویس دیگری کمی زمان لازم است تا اطمینان عمومی نسبت به امنیت این سیستم ایجاد گردد، ولی گروه کاروانرو این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد تا تمام تلاش خود را در جهت حفظ امنیت کاربران خویش به کار بندد، حتی اگر با تمام این تلاش‌ها باز هم سو استفاده‌ای در سیستم رخ دهد که از قبل پیش‌بینی آن صورت نپذیرفته است ( که البته این امر با توجه روش‌های گوناگون تائید هویتی که در بالا ذکر شد بعید به نظر می‌رسد)، با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد و به مراجع قضایی و انتظامی معرفی خواهند شد.