راهنما

چطور از کاروانرو استفاده کنم؟

۱- قدم اول جهت استفاده از کاروانرو ثبت نام در سایت می‌باشد.

مراحل ثبت نام:

  1. اینجا کلیک کنید.
  2. اطلاعات مورد نیاز را وارد نمائید.
  3. مجددا بر روی دکمه بپیوندید در انتهای فرم اطلاعات کلیک نمائید.

۲- جهت استفاده از خدمات کاروانرو باید حتما وارد سایت شوید. در صورتی که ثبت نام نکرده‌اید ابتدا ثبت نام کنید.

نحوه استفاده مسافران:

۳-۱پس از ورود به سایت در صورتی که مسافر هستید و به دنبال خودرو برای مقصد مورد نظر خود می‌باشید. در کادری که بالای سایت قرار دارد، مبدا و مقصد سفر خود را وارد نمائید.

توجه کنید که تا حد ممکن محل‌های شناخته شده‌تر را به عنوان مبدا و مقصد خود وارد نمائید تا از شانس بیشتری جهت یافتن خودرو برخوردار شوید.

به طور مثال چنانچه نام کوچه خود را وارد کنید شانس شما نسبت به زمانی که نام خیابان اصلی محل سکونت خود را وارد نمائید جهت یافتن خودرو کمتر است، اما غیر ممکن نیست.

۳-۲ بعد از وارد نمودن مبدا و مقصد بر روی دکمه جستجو کلیک نمائید.

۳-۳در صورتی که سفری موجود باشد در لیستی به شما نشان داده می‌شود و شما می‌توانید با کلیک روی هر کدام از سفرهای ارائه شده جزئیات آن را بررسی کنید.

۳-۴  بعد از کلیک کردن بر روی سفر مورد نظر در کادر سمت چپ می‌توانید تعداد صندلی های مورد نظرتان را انتخاب کنید، همچنین اگر پیغامی برای راننده دارید می‌توانید در این قسمت آن را بنویسید، همچنین در قسمت سمت چپ پائین مشخصات راننده نوشته شده است، توجه نمائید که هرچه مشخصات ارائه شده از سوی راننده که مورد تائید قرار گرفته است بیشتر باشد، آن راننده قابل اطمینان‌تر است.

۳-۵ پس از مشخص کردن تعداد صندلی‌های مورد نظرتان، بر روی دکمه درخواست رزرو که در همان کادر سمت چپ قرار گرفته است کلیک نمائید.

۳-۶ بعد از کلیک بر روی دکمه درخواست رزرو، درخواست شما برای راننده ارسال می‌گردد و شما به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که در آن می‌توانید پیغام‌های تبادل شده بین شما و راننده، جزئیات سفر و مشخصات راننده را مشاهده نمائید، برای جابجایی بین قسمت‌های مختلف گفته شده، کافی است بر روی عنوان هرکدام از موارد در قسمت بالای کادر میانی صفحه کلیک نمائید.

۳-۷ بعد از رزرو سفر خود باید منتظر بمانید تا راننده آن را تائید نماید، برای اطلاع از وضعیت سفرهای ثبت شده خود در قسمت بالای صفحه سمت چپ برروی نام کاربری خود کلیک نمائید ( نام کاربری شما در بالای صفحه سمت چپ کنار دکمه ارائه سفر قرار دارد). بعد از کلیک بر روی نام کاربری خود از منوی باز شده دومین گزینه یعنی سفر را انتخاب نمائید، بعد از کلیک کردن بر روی این گزینه شما به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که می‌توانید تمامی سفرهای ثبت شده خود را ملاحظه نمائید و از وضعیت آن‌ها مطلع شوید.

۳-۸ یک سفر می‌تواند سه وضعیت مختلف داشته باشد، در انتظار به این معنی است که راننده هنوز درخواست شما را بررسی نکرده است، رد شده به این معنی است که راننده بعد از بررسی درخواست شما حاضر نیست تا با شما همسفر شود و درخواست شما را رد کرده است، پذیرفته شده به این معنی است که راننده درخواست شما را بررسی کرده و قبول کرده است تا با شما همسفر شود.

۳-۹ بعد از انجام مراحل فوق باید منتظر بمانید تا راننده به درخواست شما پاسخ دهد و در این مدت باید به روش گفته شده در شماره  ۳-۷ از وضعیت درخواست خود مطلع شوید.

نحوه استفاده صاحبان خودرو:

۴-۱ جهت ارائه سفر بعد از ورود به سیستم برروی دکمه ارائه سفر که در قسمت سمت چپ بالا به رنگ سبز قرار دارد کلیک نمائید

۴-۲ بعد از انجام مرحله بالا شما به صفحه ای منتقل می‌شوید که می‌توانید جزئیات مسیر سفر خود را ثبت نمائید. در این صفحه با توجه به راهنمایی‌های انجام شده باید محل سوار شدن (جایی که افراد را سوار می‌کنید) و همچنین مقصد خود را وارد نمائید.

۴-۳ ممکن است برخی افراد در بین مسیر شما قصد سوار شدن به خودرو شما یا پیاده شدن از آن را داشته باشند، بنابراین با کلیک کردن بر روی دکمه افزودن محل توقف و اضافه نمودن یک یا دو محل که می‌توانید در آن‌ها توقف بسیار کوتاهی جهت سوار یا پیاده نمودن افراد نمائید شانس خود را برای یافتن همسفر افزایش دهید.

۴-۴ از لحظه‌ای که مبدا و مقصد خود را ثبت نمائید، گزینه‌های دیگری نیز به صفحه اضافه می‌گردند که شامل: مسافت و زمان تقریبی سفر و همچنین کادری جهت وارد نمودن قیمت هر صندلی خودروی شما می‌باشد، در این کادر شما می‌توانید مبلغ دلخواه خود را وارد نمائید، اما در نظر داشته باشید که با افزایش قیمت شانس خود را برای یافتن همسفر کمتر نموده‌اید.

۴-۵ بعد از وارد نمودن جزئیات سفر بر روی دکمه سبز رنگ گام بعدی که در انتهای صفحه قرار دارد، کلیک نمائید، با اینکار شما به صفحه ای منتقل می‌شوید که در آن می‌توانید زمان، تعداد صندلی‌های خالی خودروی خود و جزئیات دیگری را به سفر خود اضافه نمائید.

۴-۶ در قسمت بالای این صفحه باید حتما روز و ساعت سفر خود را مشخص نمائید.

۴-۷ در صورتی که مسیر بازگشت شما نیز همین مسیر است و تمایل دارید هنگام بازگشت نیز همسفر داشته باشید، باید تیک گزینه “بازگشت از همین مسیر را بزنید” و در کادری که اضافه می‌شود ساعت بازگشت را مشخص نمائید.

۴-۸ در صورتی که در روزهای دیگر هم از این مسیر سفرهای دیگری دارید، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه “سفرهای بیشتر” که در زیر کادر تقویم و ساعت سفر قرار دارد، سایر سفرهای خود را در روز و ساعت‌های دیگر ثبت کنید.

۴-۹ در قسمت تعداد صندلی خالی، می‌توانید مشخص نمائید که تا چند نفر را تمایل دارید با خود جابجا نمائید و در حقیقت تعداد صندلی‌هایی را که به مسافران اختصاص می‌دهید مشخص کنید.

۴-۱۰ در کادری انتهای صفحه باید جزئیات بیشتری از مسافرت خود ثبت کنید، اطلاعاتی که در اینجا وارد می‌نمائید اختیاری است، اما بهتر است مواردی مانند مجاز بودن کشیدن سیگار در خودرویتان، یا اینکه به موسیقی گوش می‌دهید و مواردی از این قبیل را حتما وارد نمائید تا بعدا با مشکلی مواجه نشوید.

۴-۱۱ در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ ثبت و ارسال کلیک نمائید.

۴-۱۲ سفر شما با موفقیت ثبت شده است، از اینجا به بعد باید هر چند وقت یکبار سایت را چک کنید، و در صورتی که کسی برای همسفر شدن با شما درخواست داده بود، درخواست او را بررسی نمائید و در صورت تمایل تائید نمائید که وی را با خود جابجا خواهید نمود، در نظر داشته باشید که تا زمانی که شما یک درخواست را تائید نکنید، آن فرد همسفر شما محسوب نمی‌شود.

۴-۱۳ برای بررسی درخواست‌های رسیده، بر روی نام کاربری خود که در قسمت بالا و سمت چپ صفحه کنار دکمه سبز رنگ ارائه سفر قرار دارد، کلیک کنید.

۴-۱۴ از منوی باز شده بر روی گزینه اول یعنی سفرهای ارائه شده کلیک نمائید، پس از اینکار شما به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که لیستی از سفرهای ثبت شده شما قرار دارد، شما در این صفحه می‌توانید سفر خود را ویرایش یا لغو نمائید، مراحل ویرایش کاملا مشابه ثبت سفر می‌باشد. همچنین در این مکان پس از کلیک بر روی هر سفر می‌توانید درخواست‌های رسیده را مشاهده کنید و به هرکدام که تمایل داشتید پاسخ مثبت دهید.

نحوه تغییر مشخصات کاربری:

۵-۱ برای تغییر مشخصات خود بر روی نام کاربری خود که در کنار دکمه سبز رنگ ارائه سفر در بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید.

۵-۲ از منوی باز شده روی گزینه سوم یعنی تنظیمات کلیک نمائید.

۵-۳ در این قسمت می‌توانید موارد دلخواه خود را تغییر دهید، در نظر داشته باشید که مردم زمانی به شما اطمینان خواهند کرد و با شما همسفر می‌شوند که نسبت به هویت و صلاحیت شما اعتماد پیدا کنند، برای این منظور بهتر است ایمیل خود را در این قسمت وارد نمائید و پس از آن بر روی لینکی که به ایمیل شما ارسال می‌گردد کلیک نمائید تا ایمیل شما مورد تائید قرار گیرد، همچنین شماره تلفن همراه خود را نیز وارد نمائید تا از طریق پیامکی که به شما ارسال می‌گردد، شماره موبایل شما نیز تائید گردد.

۵-۴ وارد نمودن شماره تلفن همراه کمک بسیار زیادی جهت هماهنگی‌های سفر خواهد بود، شماره شما به صورت عمومی نمایش داده نخواهد شد، و تنها زمانی که دو کاربر تصمیم به همسفر شدن بگیرند شماره آن‌ها به یکدیگر نشان داده می‌شود تا در صورت لزوم بتوانند با یکدیگر هماهنگی نمایند.

۵-۵ برای دسترسی به سایر قسمت‌های تنظیمات می‌توانید بر روی هرکدام از عناوینی که در قسمت سمت راست و بالای صفحه لیست شده‌اند کلیک نمائید، به طور مثال شما برای بارگذاری یک عکس از خود که در پروفایل شما نمایش داده می‌شود، باید بر روی گزینه عکس کلیک نمائید، سپس در صفحه نشان داده شده اقدام به بارگذاری عکس خود نمائید.

۵-۶ دقت نمائید که هر تغییری باید ذخیره شود، برای این منظور از دکمه‌های خاکستری رنگی که در انتهای هر فرم تعبیه شده است استفاده نمائید.