چرا از کاروانرو استفاده کنیم؟

ترافیک تهران

 

مدت زیادی هست که کاروانرو داره فعالیت می‌کنه و تا حالا افراد زیادی ازش استفاده کردن ولی هنوز افرادی هستن که میپرسن کاروانرو چی هست؟ یا چطوری کار می‌کنه؟

بگذارید با یک مثال ساده این رو براتون توضیح بدم، فرض کنید محل کار شما تهران و منزل شما کرج باشه هر روز راه های مختلفی پیش پاتون وجود داره که چطور به محل کار خودتون برسید یکی از این راه ها مترو هست، خب درسته که سفر کردن با مترو مزیت های خودش رو داره ولی مشکلاتی هم داره که گاهی کلافه کننده می‌شن، مثل شلوغی و گاهی طولانی شدن زیاد سفر و غیره. یک راه دیگه این هست که با استفاده از اتوبوس، تاکسی یا ماشین های گذری به محل کار خودتون برید که اونها هم مزایا و معایب خودشون رو دارن. یک راه دیگه اینه که با خودرو شخصی خودتون این مسیر رو طی کنید، که این هم با توجه به ترافیک و هزینه های سوخت و استهلاک ماشین اگه تک سرنشین هستین خیلی به صرفه به نظر نمی‌آد. اما فرض کنین همه آدم هایی که این مسیر رو طی میکنن بتونن با هم دیگه سفر کنن. یعنی اینکه اونهایی که ماشین دارن صندلی های خالی ماشینشون رو بدن به افرادی که ماشین ندارن، یا نمیخوان خودرو شخصی خودشون رو بیارن. اینجوری هم ترافیک کلی کاهش پیدا میکنه. هم اینکه میتونید خیلی راحت تر و با هزینه کمتر به محل کار یا تحصیل خودتون برسید. این دقیقا امکانی هست که کاروانرو براتون فراهم می‌کنه.

کاروانرو اینجوری کار میکنه که افرادی که با ماشین خودشون سفر میکنن میتونن سفرشون رو توش ثبت کنن، یعنی اونجا اعلام کنند که چه روزی یا چه روزهایی، چه ساعتی از کجا به کجا میرن و اینکه چند تا صندلی خالی توی ماشینشون دارند. افرادی هم که ماشین ندارند یا اینکه نمیخوان با خودرو شخصی خودشون سفرکنن می‌تونن با جستجو کردن بین سفر ها سفر مناسب خودشون رو پیدا کنن و درخواست همسفر شدن بدن به راننده.

افرادی که صندلی ماشینشون رو در اختیار بقیه میگذارن می‌تونن بابتش مبلغی رو تقاضا کنند. این مبلغ کرایه ماشین و یا راهی برای کسب درآمد راننده نیست و استفاده از کاروانرو شغل حساب نمیشه، افراد صرفا برای اینکه توی هزینه هاشون صرفه جویی کنن این کار رو انجام میدن. یعنی عموما هزینه های سفر که بخش عمده ش همون پول بنزین و هزینه سوخت هست قراره بین راننده و مسافر ها تقسیم بشه.

با این کار فقط هزینه ها کاهش پیدا نمی‌کنه، با این روش به محیط زیست هم کمک زیادی میشه چون تعداد خودرو های تک سرنشین کمتر میشه. از طرفی خیلی از مشکلات شبکه حمل و نقل عمومی رو هم نداره و از مترو، اتوبوس و تاکسی هم می‌تونه سفر راحت تری رو برای شما فراهم کنه. خوبی کاروانرو اینه که فقط برای سفرهایی که به صورت مرتب از خونه به محل کار یا دانشگاه انجام می‌شه نیست، این یعنی اینکه شما برای مسافرت های یک باره خودتون هم می‌تونید ازش استفاده کنید پس دفعات بعدی که دنبال بلیط اتوبوس یا بلیط قطار بودین حتما یه سر هم به کاروانرو بزنید.

 

هم اکـــــنون سفر خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *