تهران – کرج به راحتی کاروانرو

مترو تهران کرج

 

امروزه با گسترش شهرها، خصوصا شهر های بزرگ مسافرت های بین شهری بسیار زیادی به طور روزانه برای رفتن به محل کار یا دانشگاه انجام می شود. مسیر تهران کرج یکی از پر رفت و آمد ترین این مسیر ها با توجه به گزارشات شرکت مطالعات جامع حمل و نقل تهران است. با توجه به وجود مترو در این مسیر حجم بسیار زیادی از رفت و آمد ها از این طریق انجام می شود. اما با این وجود حجم رفت و آمد های با وسیله نقلیه شخصی نیزدر مسیر تهران کرج بسیار زیاد بوده به صورتی که پلیس راهور در اردیبهشت سال ۹۴ حجم رفت و آمد خودروها در این مسیر را ۲۰۰ هزار خودرو در هر شبانه روز اعلام کرد. با توجه به این حجم بالای رفت و آمد در ساعات زیادی از روز در این مسیر با ترافیک سنگین و نیمه سنگین مواجه هستیم به صورتی که افراد گاهی برای طی کردن این مسیر نه چندان طولانی ساعت ها در ترافیک می مانند.

با توجه به گسترش روز افرون تکنولوژی امروزه راه حل های نوینی برای حل این مشکلات وجود دارد. اشتراک گذاری سفر یکی از موثر ترین این روش ها برای کاهش ترافیک است. در این روش افراد می توانند صندلی های خالی خودرو خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. کاروانرو سایتی است که برای همین منظور ایجاد شده. کاروانرو یک شبکه اجتماعی است که به افراد کمک میکند تا چه مسافر باشند و چه راننده بتوانند با اشتراک گذاری سفر کمک به سزایی در کاهش ترافیک و آلودگی داشته باشند.

در صورتی که فرهنگ اشتراک گذاری سفر بین رانندگان و مسافران ایرانی فراگیر شود، شاهد کاهش چشمگیری در حجم ترافیک مسیرهای پر رفت و آمد خصوصا مسیر تهران کرج خواهیم بود، به عنوان مثال فرض کنید سه نفر که مبدا و مقصد نزدیک به هم دارند و در این مسیر روزانه به صورت تک سرنشین سفر میکنند میتوانند هر روز با خودرو یکی از آنها به مقصد برسند و این یعنی کاهش حدود ۶۰ درصدی خودرو های تک سرنشین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *