از خانه تا دانشگاه با کاروانرو


رفت و آمد به دانشگاه یکی از هزینه های اصلی زمان دانشجویی است. بدون توجه به اینکه شما دانشجوی کدام رشته و یا کدام دانشگاه باشید اینکه چند روز در هفته مجبورید به دانشگاه بروید خصوصا اگر شروع کلاس ها صبح زود باشد قلب هر دانشجوی فرهیخته ای را به درد می آورد. این مشکل رفت و آمد به دانشگاه وقتی فاصله ی خانه تا دانشگاه زیاد باشد یا وسایل حمل و نقل عمومی مناسب از محل زندگی شما به سمت دانشگاه وجود نداشته باشد دوچندان نیز می‌شود. برگشتن از دانشگاه به خانه در پایان روز نیز چالش بعدی مسیر خانه تا دانشگاه است و می‌تواند با له شدن در مترو یا اتوبوس و یا نرسیدن به سرویس دانشگاه و یا پیدا نکردن بلیط اتوبوس بین شهری روز شما را بسازد!

برای رفت و برگشت به دانشگاه با ماشین شخصی نیز مشکلاتی همچون ترافیک و هزینه سوخت، خصوصا اگر مسافت خانه تا دانشگاه زیاد باشد همچنین معضل یافتن جای پارک از مسائلی است که به سائیده شدن هر چه بیشتر ذهن دانشجویان می‌پردازد.

همه اینها دلایلی است که چرا بهتر است برای رفت و آمد به دانشگاه از اشتراک گذاری سفر استفاده کنیم. اشتراک گذاری سفر یعنی اینکه افرادی که خودرو شخصی ندارند بتوانند با افرادی که با ماشین شخصی به دانشگاه می‌روند همسفر شده و نه تنها به کاهش ترافیک و مصرف سوخت و آلودگی محیط زیست کمک کنند. بلکه هزینه های سفر را نیز با یکدیگر تقسیم کرده و به جیب های خود نیز کمک شایانی نمایند. کاروانرو یک شبکه اجتماعی سفر است که می‌تواند این اشتراک گذاری سفر را برای دانشجویان آسان تر کند. علاوه بر آن شما می‌توانید با اشتراک گذاری سفر دوست های جدید پیدا کنید با همکلاسی ها و هم دانشگاهی های خود بیشتر آشنا شوید و یا به بیان ساده تر در مسیر خانه تا دانشگاه و یا بالعکس بیشتر خوش بگذرانید.

ما تا کنون به دانشگاه های مختلفی رفتیم تا این فرهنگ جدید را به دانشجویان معرفی کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دانشگاه آزاد واحد رودهن، دانشگاه گرمسار، دانشگاه آزاد پردیس، دانشگاه آزاد دماوند، دانشگاه رشت و بابل و … از واحد های دانشجویی بودند که به آنها سر زدیم و سعی کردیم با معرفی کاروانرو به اشاعه فرهنگ اشتراک گذاری سفر در آنها بپردازیم.

شما نیز در صورتی که فکر می‌کنید کاروانرو می‌تواند به بهبود رفت و آمد در دانشگاه شما کمک کند، نام دانشگاه و شهر خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید. حتی در صورتی که مایل بودید برای معرفی کاروانرو توی دانشگاه به ما کمک کنید می‌توانید به این لینک بروید و فرم پایین صفحه را پر کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *